Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  ZUS oferuje wsparcie na poprawę bezpieczeństwa pracy.

  ZUS

  17 czerwca 2020

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór na dofinansowanie, które ma w pozytywny sposób wpłynąć na warunki BHP. Od 15 lipca przedsiębiorcy będą mogli składać do niego wnioski.

  Dotacja ta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw, zarówno MŚP, jak i dużych. Jedynym warunkiem uczestnictwa w naborze jest regularne płacenie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz podatków. Istotne jest również utrzymanie prawidłowego funkcjonowania firmy, albowiem nie może znajdywać się ona w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, w toku postępowania upadłościowego lub w toku postępowania układowego z wierzycielem.

  Przedsiębiorstwa, które spełniają powyższe warunki mogą ubiegać się o dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Możemy mówić tu o funduszach na zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz na zredukowanie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

  Natomiast, otrzymane środki wykorzystać można między innymi na zakup sprzętu odciążającego pracownika. Takim urządzeniem jest na przykład wózek widłowy. Zakres dotacji obejmuje również zmiany w oświetleniu stanowisk pracy, zabezpieczenie pracowników przed energią elektryczną czy też w obliczu pracy na wysokościach.

  Co więcej, urządzenia chroniące przed hałasem i drganiami mechanicznymi oraz promieniowaniem elektromagnetycznym oraz te oczyszczające i uzdatniające powietrze (w tym mechaniczna wentylacja), również podlegają dofinansowaniu.

  Na te i wiele innych elementów, przedsiębiorstwa mogą otrzymać do 90% dofinansowania. Jego dokładny poziom zależny od wielkości firmy. Natomiast, maksymalna wysokość pomocy mieści się między 140 tyś zł a 500 tyś zł. 

  Takie kwoty w znacznym stopniu ułatwią przeprowadzenie zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, które musi spełniać wszystkie wymagania BHP. Dlatego zachęcamy składania projektów w konkursie „Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy?!

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!