Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Fundusze Unijne na OZE dostępne w całej Polsce.

  dotacje oze

  23 kwietnia 2020

  Pieniądze na odnawialne źródła energii czekają na przedsiębiorców w licznych naborach na terenie całego kraju. Nie zwlekaj, rozwiń swój biznes dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jednocześnie wspierając środowisko naturalne.

  Zarówno w perspektywie ogólnokrajowej, jak i lokalnej pojawiają się nowe konkursy zakładające pomoc przedsiębiorcom (ale nie tylko) w zwiększeniu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W większości z nich, dofinansowanie może wynieść nawet 85% wartości projektu. Jest to bardzo wysoki poziom dotacji, który możne znacznie wspomóc planowane inwestycje w tym zakresie.

  W województwie warmiński-mazurskim trwa obecnie konkurs 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Jego założeniem jest wsparcie budowy, rozbudowy oraz przebudowy infrastruktury produkującej energię elektryczną i/lub cieplną z odnawialnych źródeł. Składanie wniosków możliwe jest do 4 maja, więc zachęcamy do jak najszybszego kontaktu.

  Natomiast, w przypadku naboru w województwie zachodniopomorskim, władze zdecydowały się na przedłużenie terminu jego zakończenia. Dlatego też, jeszcze do 15 maja można składać wnioski w poddziałaniu 2.10 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł. Jego głównym celem także jest wsparcie inwestycji dotyczących infrastruktury OZE, w szczególności tej opartej o biomasę, biogaz i energię słoneczną.

  Na Dolnym Śląsku również przykłada się wagę do działań na rzecz środowiska. Od 18 maja do 31 sierpnia można składać projekty zakładające realizację nowych instalacji powiązanych z produkcją energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej oraz  aerotermalnej. Dofinansowanie można otrzymać na infrastrukturę energetyczną, inwestycje dotyczące magazynowania energii, wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania energią. Konkurs 3.1 przeznaczony jest dla członków klastrów energetycznych posiadających ?Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii Ministra Energii?.

  Dla wszystkich mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczony jest konkurs w województwie opolskim, który startuje w czerwcu 2020 r. Poddziałanie 3.4 Efektywność energetyczna w MŚP oferuje wsparcie na zastosowanie innowacyjnych technologii zwiększających efektywność energetyczną w firmach. Mówimy tu o działaniach energooszczędnych, związanych z odzyskiem energii czy też głębokiej modernizacji energetycznej budynków w przedsiębiorstwach.

  Dla przedsiębiorców spoza tych regionów również mamy szereg możliwości rozwoju w tej dziedzinie. Zachęcamy do zapoznania się z konkursem z serii Szybka Ścieżka „OZE w transporcie” oraz z szeregiem naborów z Funduszy Norweskich.

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!